E-CIGARETA

E-Cigareta
27.06.2012 | Vaping Party Boat 2012

aneb Elektronické cigarety slaví 5 let v České...

Archiv novinek

Co je e-cigareta

  

Vynález z rodu sci-fi. Reakce na protikuřácké tažení ve společnosti. Snaha o méně škodlivou variantu klasických tabákových výrobků.

  

 

 

Dnes se již elektronická cigareta vyrábí v mnoha variantách, základní princip fungování je však stejný: jakmile e-kuřák potáhne z cigarety, začne se zahřívat žhavicí tělísko, které svým teplem z přiléhající patrony odpařuje páru obsahující nikotin.

   

V elektronické cigaretě nic nehoří, nevzniká tedy dehet, oxid uhelnatý a tisíce dalších škodlivých látek jako u cigarety klasické. E-kuřák tedy škodí méně sobě i svému okolí, svou potřebu získávat nikotin, zaměstnat ruce a dodržovat uklidňující rituálky však uspokojí.

 

Elektronická cigareta je pro vás vhodná tehdy, jestliže:

  • chcete částečně či zcela nahradit kouření cigaret klasických méně škodlivými cigaretami elektronickými,
  • chcete se chovat ohleduplně ke svému nekuřáckému okolí a neobtěžovat jej zápachem a škodlivými produkty, vznikajícími hořením tabáku a papírku,
  • chcete mít možnost kouřit i v nekuřáckých prostorách, např. v letadle, restauraci, kanceláři ,
  • jste rozhodnut přestat kouřit a přechodné období si chcete ulehčit kouřením elektronických cigaret s postupně se snižujícím obsahem nikotinu až po náplně zcela beznikotinové .

 

Více důvodů proč přejít na e-kouření jsme pro vás připravili zde.

 

A kdo to všechno vymyslel? Číňané.

 

Velká země s velkými možnostmi. Jakmile bylo rozhodnuto, že se letní olympijské hry 2008 budou konat v Číně, všechny síly této země se upřely k zajištění jejich hladkého a nanejvýš působivého průběhu. Jedním z mnoha vedlejších efektů byla snaha o vybudování obrazu ekologicky se chovající moderní země , pečující o blaho a zdraví svých občanů. Obrovské množství vajglů, odhozených miliony čínských kuřáků, do tohoto obrazu nezapadalo a tak jedním z vládních úkolů bylo vymyslet, jak tyto tuny nedopalků dostat z ulic čínských měst. Výsledkem byl vynález elektronické cigarety, která byla patentována v roce 2005, ve výrobě je od podzimu 2006.


Elektronická cigareta po sobě nezanechává žádné páchnoucí nedopalky, „kouř“ z ní vycházející není kouřem skutečným, jde o páru obsahující nikotin. Její používání je jednoduché: je třeba pouze dobíjet baterie a vyměňovat či dokapávat patrony.

 

Přesto je třeba říci, že k přechodu z cigarety klasické na cigaretu elektronickou musí být jistá vnitřní motivace. Elektronická cigareta nemá a nikdy nebude mít stejně „hutný“ kouř, jako má cigareta klasická...právě proto, že dým nevzniká hořením a neobsahuje ony těžké látky , jako třeba dehet. Zvyknete-li si však na ni a máte-li onu vnitřní motivaci, její výhody jsou nesporné.