E-CIGARETA

E-Cigareta
27.06.2012 | Vaping Party Boat 2012

aneb Elektronické cigarety slaví 5 let v České...

Archiv novinek

Na co si dát pozor


Generační exploze (G3, G4, G5, atd.)

Pozor na nesmyslné nabídky neexistujících, stále vyšších generací elektronických cigaret, nesvědčí to o serióznosti prodejce. První elektronické cigarety se objevily v roce 2006 tehdy ještě pouze ve formě doutníků ( E-Cigar ). Měly úspěch, proto se brzy objevily modely ve stylu cigaret se špičkou (tzv. pen modely) a po nějaké době konečně i takové modely, které již na několik kroků při zběžném pohledu od cigaret klasických nešlo rozeznat.
Tyto modely se, jak sami vidíte na obrázku, od předchozích velice lišily (nejen v designu ale i funkčnosti) a představovaly skutečný vývojový skok. Začali jsme jim tedy říkat elektronické cigarety druhé generace a pen modely se logicky staly generací první. Elektronické cigarety 2. generace nyní na trhu najdete v mnoha variantách, od rozličných výrobců. Je však nyní zřejmé, že se v tomto případě o žádný vývojový skok u jednotlivých modelů nejedná a je tomu tak i v rovině funkčnosti. Jde o nepřetržité zlepšování designu i funkčnosti e-cigaret druhé generace.

V honbě za zákazníkem však u většiny prodejců propukly závody o to, kolikátou generaci již ve své nabídce uvádějí. Brzy jsme tak byli svědky příchodu, elektronických cigaret 4. i 5. generace.
 

Úsměvné je, že kupodivu nikde nenajdete generaci 3 ( 3G ), tu v této honbě zcela přeskočili... 

 

Pozor na neexistující generace cigaret

Pozor na nesmyslné nabízení neexistujících stále vyšších generací elektronických cigaret, nesvědčí to o serióznosti prodejce. Schválně se svého prodejce e-cigaret dotažte, která cigareta je 1G, která 2G, 3G...atd...

Jejich odpovědi nám můžete napsat...


Typové označení

Pozor na kódové označení konkrétního modelu elektronické cigarety, jeho znalost Vám ušetří problémy při nákupu patron a příslušenství. Toto téma souvisí s generační explozí. Stejný model elektronické cigarety často prodejci nazývají svým vlastním jménem a přijdete-li si pak koupit patrony či příslušenství do jiné prodejny, prodavač nebude vědět, které vám má dát. Dojdou-li Vám např. patrony při dovolené v Německu a vy se obrátíte na některého z místních prodejců se žádostí o koupi patron do modelu EC518/5G ( tak nazývá model DSE 103 jeden z nových prodejců ), nebudou vám rozumět, ani otážete-li se německy...Snadná pomoc spočívá ve znalosti typového označení, kterým je konkrétní model označen ve výrobě (např. KR808 či RN4081). Vše, co přišlo na trh po e-cigaretách první generace již toto typové označení má a je platné celosvětově.

Pozor tedy na typové označení vaší elektronické cigarety.
 

 

 

 

 

Obsah balení

Pozor na obsah balení, především u nápadně levných nabídek – dokupování potřebné výbavy se může prodražit. Vždy si zkontrolujte, co všechno je součástí balení elektronické cigarety, kterou kupujete. Standardní výbava zahrnuje 2 dobíjecí baterie, nabíječku, atomizér s náústkem, několik patron pro začátek, český návod k použití, záruku. Pokud v balení něco z toho chybí, budete si chybějící výbavu muset dříve či později stejně zakoupit a to se Vám může prodražit.

Pozor tedy na obsah balení – dokupování se může prodražit.
 


Vyobrazení elektronické cigarety.

Někteří prodejci používají další z "fíglů"... na jejich e-shopech najdete u všech typů, které mají v nabídce, stejné foto detailu samotné elektronické cigarety, aniž by bylo přiloženo foto celého balení. V zápatí stránky bývá ( v lepším případě ) poznámka, že použitá fota jsou ilustrativní. Z takovéto fotky samotné e-cigarety nemáte šanci poznat, o který typ se jedná. Přidá-li takový prodejce i vlastní, z prstu vycucaný název dané elektronické cigarety, až vám dojdou patrony, můžete začít pátrat po tom, jaká že vlastně e-cigareta Vám to přišla :-) V obchodě v Prokopově ulici není dne, aby alespoň jeden e-kuřák za den se nepřišel poptat, co že to má za e-cigaretu, kterou koupil jinde. Dokonce jsme tam již řešili problém s elektronickou cigaretou, která byla sestavena z několika rozdílných typů a takto zaslána onomu e-kuřákovi jedním nejmenovaným e-shopem. Není divu, že nedýmala...

Pozor tedy na vyobrazení výrobku v tom kterém e-shopu.


Extrémně nízká cena.

Při hledání vhodné elektronické cigarety nepochybně na internetu narazíte i na zdánlivě výhodné, překvapivě levné nabídky. Budoucí e-kuřák zajásá nad cenou a ihned vyplňuje objednávku. Bohužel, u těchto koupí nebývá e-kuřák e-kuřákem příliš dlouho :-)

U těchto extrémně levných elektronických cigaret se většinou jedná o tři aspekty, které tuto cenu umožňují :
 

  1. šedý dovoz, bez zaplacení cla a DPH
     
  2. podřadná kvalita, většinou se jedná o výrobky z neautorizovaných továren
     
  3. prodejce nepředpokládá, že na trhu vydrží dva roky...protože u podobných cen není možno zajistit dvouletou záruku
     

Pozor tedy na podezřele levné nabídky, vybírejte s rozvahou.

Pro lepší informovanost zájemců o elektronickou cigaretu pracujeme na obsáhlém webovém katalogu e-cigaret, kde budou všechny typy a modely, které se dosud vyráběly či vyrábí.